top of page

מאגר רעיונות יצירתייים

לחצו לפתיחת קובץ להדפסה:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

משחקי חצר יצירתיים:

הקיץ הגיע, הזדמנות נפלאה להוציא את הילדים מהבית כדי לשחק כמה שיותר בחצר.

לפניכם כמה רעיונות מדליקים למשחקים שאפשר ליצור בקלות או בהשקעה קטנה כדי לשעשע את ילדיכם במשך שעות.

או לגיבוש משפחת:

 

קליעה למטרה עם בלונים

חצים ובלונים מתפוצצים -הכינו לוח מטרה שעליו בלונים,ונסו לפוצץ אותם באמצעות החיצים.

מה צריך: לוח מסוג כלשהו (למשל קרטון ביצוע או לוח עץ גדול), בלונים צבעוניים, נייר דבק או נעצים וחצי הטלה קטנים.

מה עושים: מנפחים את הבלונים ואז קושרים ומדביקים ללוח. הילדים ינסו לפוצץ אותם בעזרת החצים. תוכלו למלא את הבלונים בקצת מים או צבע לפני הניפוח, מה שיגרום להשפרצה עם פיצוץ הבלון, לשמחת הילדים.

 

איקס/עיגול בחלוקי נחל

איקס/עיגול הוא משחק כיפי, במיוחד אם הוא נעשה ב"חיילים" אמיתיים ותחת כיפת השמיים. תנו לילדים לקשט את האבנים בעצמם והרווחתם גם פעילות אמנותית שתקדים למשחק ותהייה מקור גאווה לילדים. 

מה צריך: 10 חלוקי נחל או אבנים חלקות שטוחות, צבעים ומשטח למשחק.

מה עושים: צובעים 5 חלוקי נחל בצורה אחת ו-5 אחרים בצורה אחרת, מסמנים את לוח המשחק על המשטח ויש לכם משחק איקס/עיגול צבעוני שהילדים יאהבו. 

 

הפרחת קצף סבון מבקבוק

ילדים אוהבים להפריח בועות סבון, אבל יש עוד דרך מקורית ומהנה לעשות זאת בהכנה בייתית, בעזרת פטנט יוכלו הילדים ליצור קצף של בועות קטנטנות וצבעוניות, ממש כמו תולעת צבעונית! 

מה צריך: בקבוק פלסטיק ריק, מספריים/סכין יפנית, סלוטייפ, גרב בודד (רצוי מצמר אך לא חובה), סבון כלים וקערה. אופציה מומלצת: צבעי מאכל.

מה עושים: גוזרים/חותכים את תחתית הבקבוק ובמקומה מלבישים את הגרב על תחתית הבקבוק ומצמידים לבקבוק בעזרת סלוטייפ או גומייה. בקערה המונחת בצד ערבבו סבון כלים עם מים. הילדים יטבלו את תחתית הבקבוק (בצד הגרב) בתמיסה וינשפו דרך פיית הבקבוק. אפשר לטפטף על הגרב צבעי מאכל ליצירת בועות סבון צבעוניות.

 

משחקים ספורטיבים מאיטריות בריכה

הספוג הגמיש הזה נועד לשימוש בים או בבריכה אבל הוא יכול לשמש כבסיס למשחקים רבים, כיד הדמיון הטובה עליכם. אפשר להשיג אותו בחנויות יצירה, והוא מתקפל ומתגמש כרצונכם - חומר נוח, שימושי ובטוח לילדים. 

מה צריך: אטריות בריכה (אפשר גם חישוקים) וסלוטייפ.

מה עושים: חברו את אטריות הבריכה כפי ניתן לראות בתמונות וצרו מסלול לקפיצה, קלאס או "שער" שדרכו אפשר לבעוט כדור.

 

קליעה למטרה לדליים

לנסות לקלוע כדור קטן לסל הוא אימון מהנה לכל ילד. כאן הסל הוא דליים, עציצי פלסטיק או כל מכל מתאים אחר שתוכלו למצוא. אגב, זו הזדמנות להכיר לילדים את הגוגואים (אג'ואים בירושלמית) שהעסיקו אתכם בילדותכם שעות רבות. רעיון קל לביצוע שיעסיק את הילדים במשך זמן רב.

מה צריך: דליים או עציצי פלסטיק בגדלים שונים, כדור טניס או פלסטיק, לוח, מקדחה, אזיקונים או ברגים וצבע או טוש עבה .

מה עושים: קודחים חור בכל מכל מתחת לשפה, מצמידים ללוח בעזרת בורג או אזיקון. על כל מכל או לידו כותבים את מספר הנקודות שיקבל מי שהצליח לקלוע אליו את הכדור. מנצח הילד בעל מספר הנקודות הרב ביותר בזמן שנקבע מראש.\

 

בול-פגיעה בקופסאות שימורים

מה יותר פשוט מזה? משחק כיפי וקל להכנה. אם תתנו לילדים לקשט בעצמם את קופסאות השימורים תרוויחו גם מחזור של הקופסאות, גם יצירה וגם ספורט. מטרת המשחק היא להפיל את כל קופסאות השימורים ממרחק, בכמה שפחות זריקות של הכדור.

מה צריך: קופסאות שימורים ריקות, מכחולים וצבעי גואש או מדבקות וכדור קטן. 

מה עושים: מקשטים את הקופסאות, מסדרים בצורת פירמידה ומתחילים להתאמן בקליעה.

 

לוח קליעה למטרה

עוד רעיון שנלקח מדוכני פארקי השעשועים, ותוכלו לקחת אתכם גם לפיקניק. מדובר ביריעת בד גדולה שאפשר לתלות בין שני עצים או למתוח על חבל, ואפשר לקפל בתום המשחק. על הבד: סימוני מטרה בצורות ועם ניקוד כיד הדמיון הטובה עליכם. 

מה צריך: מפה (אפשר לקנות מפה חד-פעמית זולה) בצבע חלק או משיכת בד ישנה, טוש פרמננט שחור עבה, מספריים, סלוטייפ, כדור קטן וחבל לתליית המפה. 

מה עושים: מכינים בשני הקצוות העליונים של המפה חורים להשחלת החוט לתלייה, חותכים חורים וצורות בסגנונות וגדלים שונים ולידם כותבים ניקוד. זוכה הילד שתוך שעה מצליח לצבור הכי הרבה נקודות על ידי זריקת הכדור דרך החורים.

צביעה ברגליים

פעילות אמנותית כיפית ממש, וכזו שלא חייבת להסתיים במקלחת. הילדים ייצרו ציורים מופשטים על נייר ענק תוך ריצה וקפיצה עם כיסויים לרגליים. תודו שגם אתם רוצים

מה צריך: יריעת נייר גדולה או כמה דפי נייר, פלסטיק בועות ("פצפצים"), סלוטייפ, מספריים, צבעי גואש ומברשת.

מה עושים: מניחים את יריעת הנייר על הרצפה (אפשר לחבר בסלוטייפ כמה ניירות ליצירת משטח גדול), עוטפים את כפות הרגליים של הילד בפלסטיק בועות ומהדקים עם סלוטייפ. מורחים בעזרת המברשת צבע גואש על כפות הרגליים העטופות ונותנים לילד לדלג ולקפץ על יריעת הנייר.

 

בועות סבון ענקיות

כאן הגודל בהחלט קובע. בדרך פשוטה, שמצריכה אימון קצר, אתם יכולים ליצור בועות ענקיות ומרהיבות עם אביזרים פשוטים. 

מה צריך: שני ענפים או מקלות וחוט כותנה ארוך לכל משתתף, מספריים, חומרים לתמיסת הסבון וגיגית או קערה רחבה.

תמיסת סבון בסיסית: 1 כוס סבון כלים מעורבב ב-9 כוסות מים (לא חובה אך כדאי להוסיף: כף גליצרין).

תמיסת סבון משודרגת (בועות יפות וחזקות יותר): ערבבו יחד 1/2 כוס קורנפלור ב-6 כוסות מים והוסיפו 1/2 כוס סבון כלים, 1 כף אבקת אפייה ו-1 כף גליצרין. הניחו בצד לשעה לפחות וערבבו שוב אם הקורנפלור שוקע.

מה עושים: קושרים את החוט לענפים כמו בציור. מחזיקים בכל יד מקל, וטובלים את הלולאה בתמיסה. הולכים אחורה נגד כיוון הרוח ומפריחים בלונים! אל תתייאשו אם זה לא מצליח בהתחלה, נדרשות כמה דקות אימון.

 

באולינג בקבוקים

דרך מצוינת ומהנה לתרגול קשר עין-יד, אומדן מרחק ותנופה. לפני שאתם זורקים את בקבוקי הפלסטיק למחזור, הפכו אותם לחיילי באולינג צבעוניים שהילדים ישמחו לנסות להפיל.  

מה צריך: בקבוקי פלסטיק ריקים, מים וכדור. אופציה: צבעי מאכל.

מה עושים: ממלאים את הבקבוקים במים הצבועים בצבעי מאכל, מסדרים (רצוי בקצה מסלול ישר) ונותנים לילדים לגלגל את הכדור לעבר הבקבוקים ולנסות לפגוע בכמה שיותר. 

אופציה נוספת: לפני שממלאים במים אפשר לתת לילדים לקשט ולצבוע את הבקבוקים מבחוץ.

טוויסטר

משחק הטוויסטר ("פלונטר") יכול להיות דרך נהדרת לעודד משחק משפחתי באוויר הצח כשהמשטח שלו נמצא דרך קבע בדשא עצמו. מסובבים את המחוג על לוח המשחק, והתוצאה אומרת למשתתפים איזו יד או רגל לשים על איזה צבע. מי שנופל ראשון - יוצא מהמשחק. מי שנשאר אחרון מנצח. התוצאה: פלונטר וצחוק גדול. 

מה צריך: תרסיסי צבע בצבעים שונים, דלי או ארגז קרטון שבתחתיתם חתכתם החוצה עיגול, לוח סיבוב למשחק טוויסטר.

מה עושים: רססו במרווחים שווים שורות של עיגולים, כל שורה בצבע אחר (מומלץ לפחות 20 עיגולים, 4 שורות של 6 עיגולים כל אחת). חכו שהצבע יתייבש היטב וקראו לכולם לשחק

 קליעה לשלבי הסולם

מי יצליח לגרום לשקית להישאר על אחד משלבי הסולם? זהו משחק קליל ומהנה שתופס פינה קטנה בלבד בחצר או בחדר. כל ילד ינסה בתורו לקחת שקית ולזרוק אותה כך שתישאר על אחד משלבי הסולם ולא תיפול. מי שיצליח יקבל את הניקוד לפי שלב הסולם. מנצח מי שצבר בזמן שנקבע מראש הכי הרבה נקודות.

מה צריך: סולם, דפים קטנים ועליהם מספר הנקודות, טוש עבה, סלוטייפ ושקיות קטנות וחזקות שבתוכן כוס שעועית או אבנים קטנות.

מה עושים: ציירו בטוש מספרי ניקוד על הדפים והדביקו אותם בסדר עולה על שלבי הסולם. מלאו שקיות קטנות וחזקות בשעועית, אבנים קטנות או בחול, וסגרו היטב. אתם יכולים להכין שקית אחת או כמה, כרצונכם. מומלץ לעמוד במרחק של כ-2 מטרים מהסולם.

מיטת מים

מי צריך בריכה כשאפר להכין לבד מיטת מים שהילדים לא ירצו לצאת ממנה? כל מה שצריך זה צינור מים, יריעת פלסטיק שתקנו בזול בחנות כלי עבודה וסלוטייפ חזק במיוחד. שעשוע מושלם לקיץ הישראלי!

מה צריך: יריעת פלסטיק גדולה ככל האפשר, סלוטייפ פלסטי רחב וחזק, מספריים וצינור מים.

מה עושים: קפלו את יריעת הפלסטיק לשתיים, אטמו היטב בעזרת סלוטייפ את השוליים והשאירו פתח קטן להכנסת צינור המים. הזרימו מים ליריעה, ואטמו את הפתח. תיווצר מיטת מים כיפית שתשעשע את הילדים זמן רב. לא נורא אם מדי פעם יש "דליפות", השאירו את המספריים והסלוטייפ בקרבת מקום ואטמו שוב אם יש צורך. אם אפשר, הפקידו את משימת התחזוקה בידי הילדים. 

 

חיפוש אוצרות בקרח 

הפתעות, עיסוק בידיים, אוצר שצריך לחצוב מן הקרח - יש כאן מתכון מושלם למשחק שיהיה המרענן הרשמי של הקיץ.

אולי תצטרכו לפנות מקום בפריזר או במקפיא, אבל התוצאה שווה את זה. חשוב לציין שאת הפעילות הזאת עדיף לעשות יחד עם ילדים מבוגרים ואחראים או בליווי מבוגר

מה צריך: קערה/תבנית פלסטיק גדולה שנכנסת למקפיא, צעצועים קטנים/תכשיטים זולים מרשתות כמו "הכל בדולר" וכל הפתעה אחרת שתרצו ופטיש.

מה עושים: לתוצאה אידיאלית, הכינו את קוביית הקרח כמה ימים מראש: מכניסים לקערה/תבנית חלק מה"מטמון", ממלאים במים עד כיסוי בגובה 2 ס"מ ומקפיאים. לאחר שהשכבה הראשונה קפאה, מפזרים עליה שוב מהמטמון, ממלאים שוב במים ומקפיאים וחוזר חלילה עד שקוביית הקרח ממלאת את התבנית. אין לכם זמן? יום לפני זרקו את כל המטמון לקערה אתה צעצועים ומלאו מים בגובה 3/4 מהתבנית והקפיאו. מומלץ מאוד לחשוב טוב על איזה הפתעות תכניסו לתבנית שכן הן צריכות להיות עמידות למכות וכמובן שגם למים.

אחרי שהמים קפאו וקוביית ההפתעות שלכם מוכנה, הוציאו אותה מהמקפיא קחו פטיש וחיצבו בקרח יחד עם הילדים עד שתגיעו אל האוצרות.

 

 **כל המידע לקוח מכאן

רעיונות פרחוניים לט"ו בשבט

כחובבת פרחים לא קטנה, אני אוהבת לקשט את בייתי בזר פרחים רענן.. ואז במשך הימים אני מוצאת את עצמי מדללת אותו, מחלקת אותו לזרים קטנים עד שהוא נובל ומתכלה..

לכבוד חג ט"ו בשבט, נראה הולם לתת התייחסות לז'אנר נפלא של מלאכת ייבוש פרחים.

למקצוענים שבנינו יהיה בוודאי מתקן יבוש מעץ, בו בכל פעם מהדקים מעט את הברגים עד לייבוש מיטבי, אך המלאכה מתאימה לכל אדם והינה פשוטה ביותר. את המתקן מעץ אפשר להחליף בערימת ספרים כבדה (בתור נערה, לא פעם, מצאתי פרח נשכח בתוך ספר..)

שיטה נוספת היא תלייה הפוכה של הפרחים, הפעולה מונעת מהפרח להיות שטוח ומשמרת את צורתו של ה'זר'.

אז מה אפשר לעשות עם כל הפרחים היבשים הללו??

 

http://www.brit.co/diy-pressed-flower-coasters/

http://www.postfabriek.nl/2013/06/08/bloemen-drogen-deel-ii/

https://diyprojects.com/how-to-press-flowers/

 https://www.pinterest.com/pin/393642823659211420/

אז אני מאחלת לכולכם חג אילנות שמח ופורח!!

זכרו לשמור על הטבע שלנו (כשאתם פוצחים בייבוש פרחים)

שנה נפלאה בפתח ואיתה החלו השבוע חוגים נפלאים בסטודיו!

כיף לשוב ולראות את אותם חיוכים נפלאים כשבליבי התרגשות נהדרת של התחלה.

אז במסגרת ההכנות לחג אל תשכחו להכין שנות טובות!! ;)

1. לחובבות האפייה (או לאילו שיש להן בבית כזה יפה ואופה):

מה צריך: מתכון טוב של עוגיות יבשות, חורץ עוגיות בצורת דג או לחילופין שיפוד ופתקיות קטנות עם הברכה

2. קולאז עם תמונות של הילדים

בתקופה כה דיגיטאלית אין כמו הפתעה שנעשת במלאכת יד.

מה צריך: נוף שבנויי מאלמנטים שציירו הילדים, צילומים מעלי חיוך של עצמם.

גוזרים כל פריט בנפרד כשמשאירים לשונית הדבקה בתחתית האלמנט,מדביקים על קרטון קשיח וטהטם!

רוצים את זה דיגיטאלי בכל זאת? עכשיו צלמו את הכל שוב כמו בצילום ושלחו לסבתות..

3. קיטש במיטבו- כפות רגליים לבביות וככל שהן יותר קטנות כך הן מקסימות יותר

מה צריך: תינוק/ת שמשתפ/ת פעולה, צבע גואש או צבעי ידיים, ברכה מרגשת, נצנצים

אפשר גם לעשות משפחת רגליים של כל המשפחה.

4. שנה טובה לחלוקה אישית

מה צריך: בריסטולים צבעוניים, מספריים, דבק פלסטי וסוכריות על מקל, אפשר להוסיף עניים זזות.

5. ברכה בסגנון גפילטא :)

 

 

שלום חברות,

כמחצית הקיץ מאחורינו מלווה בימים לא פשוטים, אך לפנינו עוד כשלושה שבועות חמים בהם ניתן לייצר חוויות חיוביות, שאולי יעזרו למוסס מעט את הטעם המר..

אז אני מצרפת לכם מס' רעיונות חביבים לפעיליות יצירה עם הילדים בבית ובחצר.

וגם מציעה לכם מספר עסקים חביבים המתקיימים מדרום ארצנו... מוזמנים להתרשם ואולי לרכוש ממה שהם מציעים (עוד מעט חגים, זאת הזדמנות נהדרת!!)

ולבסוף, שנת הלימודים בפתח וגם אצלנו ב'רבקה' מתחילה פעילות מטריפה עם חוגים משגעים! בניהם חוג חדש בעיצוב אופנה וגם פעילות למבוגרים: תפירה, עיסת נייר ועוד.. אז כנסו לקישור המצורף וגלו בעצמכם!

המשך חופשה נעימה :)

יעל

יוצרים בקלות:

1. סירות מפרש: מה צריך? קשית, מכסה של משהו (קוטז' חומוס ועוד..), משולש נייר, מחורר, פלסטלינה

2. שרשרת בעיצוב עכשווי: מה צריך? גליל חמרן, שרשרת לפי מטר, מספריים, דבק גוטרמן

3. ציורי ידיים: ידיים בגדלים שונים :) ,צבעי ידיים או גואש, טושים, צבעי פסטל, עפרונות ועוד והרבה דמיון ואוירה משחקית.. (אפשר לשלב סיפור מקדים)

4. אסטטיקת כפתורים: אפשר לעשות עץ שורשים וצירוף תמונות משפחה.. מה צריך? כפתורים שלא צריכים דבק לבן/ גוטרמן, בד קנוואס או יריעת קרטון

ימים לא שקטים עוברים עלינו, מלווים במתח, יציאה מהשגרה ועוד.(צוק איתן)

הילדים בבית ואנו נדרשות למצוא דרכים להתמודדות עם המצב המורכב הזה.

לכן בחרתי לשלוח לכן פוסט פשוט עם קישור למאגר רעיונות לפעילות יצירתית עם הילדים בבית ובממ"ד.

וגם.. לספר לכן שאמנות היא כלי יפה ויעיל להבעה והתמודדות עם מצבים.

דרך משחקים פשוטים תוכלו להציע לילדיכם להביע את הרגשות שלהם באמצעות יצירה.

זכרו שהמטרה היא ההבעה עצמה ולא התוצר או הפרשנות שלכן ליצירה.

חיבוק ומילה טובה יעשו את העבודה :)

את שולחת לכם חיבוק גדול

יעל

משחקים קטנים:

 • הרפיה- הפלגה למקום דמיוני, מציירים מה שפגשנו

 • ציור מונוכרומטי - כל ילד בוחר צבע באופן חופשי ועצמאי (עוזרים לו למצוא גוונים שדומים לו) והוא מצייר את החופש הגדול.(אפשר להשתמש בסוגים שונים של צבעים: פסטל, מים, גרים, עפרונות ועוד)

 • ציור/רגש - כותבים בפתקים קטנים רגשות ביחד (הזדמנות לגלות כמה סוגים יש..) ואז כל אחד בתורו מוציא פתק וכולם מציירים מה שיצא. למשל: ציור 'כועס' / 'אוהב' וכו'. הכינו דפים קטנים. את הפעילות הזו ניתן לעשות גם עם תחומים אחרים כמו חיות כלי תחבורה ועוד...

 • ציור בהמשכים - על עקרון סיפור בהמשכים שמקפלים והבא צרים למהשיך רק בציור... (כמובן שגם סיפור בהמשכים הוא גם אמצעי הבעה מעולה)

מאגר הפעלות מתוך האתר: http://rebeccastudio.co.il/blog

מאמרים בנושא:

*הטקסט והמתודות מיועדים לשני המינים.

קישוטים לסוכה:

1. אז איך יוצרים כדורי חבל דקורטיבים?

מנפחים בלונים בגדלים שונים, טובלים חבל בדבק פלסטי ואז מלפפים אותו בצורה חופשית על הבלון.

לאחר יבוש מלא, מפוצצים את הבלון ונשאר רק הכדור.. (ראו תמונה)

 

2. תאורה דקורטיבית עם הילדים:

 אפשרות אחת - לתת לילדים לצייר על כוסות חד פעמיות, ואז לחברן לשרשרת נורות 

(מומלץ לא על לבחור את הכוסות הדקות ביותר כדי להמנע מחימום שימיס אותן)

 

אפשרות שניה- לצייר על הנורות ישירות, באמצעות טושים לא מחיקים או גואש. אם רוצים אור חלש אפשר לבחור בנורות חלביות

(ככול שהנורה תיהיה יותר צבועה כך יתקבל אפקט צבעוני גדול יותר)

 

3. כדורי נייר

גזרו מלבני נייר בצבעים שונים מנייר קראפ או נייר משי. ערמו מס' דפים בצבעים שונים יחד וצרו באמצעות קיפול צורת זיגזג .

כאשר הניירות מקופלים באופן זה, חתכו באמצעות מספריים את הקצוות בצורה אלכסונית (ראו תמונה) .

במרכז קישרו חוט או חבל ופתחו את ההקפלים כמו פפיון, ואז הפרידו בין שכבות הניירות ליצירת מראה תלת מימדי

 

 

קופצים לים

1. "ששבש- דמקה נייד" - חוששים שהקופסא תפתח באוטו או שנמאס לכם לסחוב // להלן פתרון אקולוגי. מוצאים פלייסמנט ישן או מפית בד מרובעת, באמצעות מסקנטייפ נייר יוצרים ריבועים בשתי וערב, לאחר מכן צובעים את הריבועים בצבע בד (הצבע לא חשוב העיקר שתווצר ניגודיות..) לאחר היבוש מתקבלת מפית משחק לזרוק בתיק..

הגעתם לים? מצאו צדפים והתחילו לשחק!  ו... אל תשכחו להשאיר אותם בסוף לרוחצים שאחריכם ;)

מתוך: http://www.spokanebrideblog.com/spokane-bride-blog/ 

 

2. מכירים את הרוח הנעימה שמגיעה מהים ואיתה עפים כל החפצים // להלן פתרון: מצאו שמכת ים בגודל מתאים ותפרו לה בקצוות משולשי אחסון מבד שאתם לא צריכים .זו יכולה להיות חולצת טריקו ישנה או ג'ינס שקטן עליכם..

מתוך: flickr.com/photos/jared_kathryn/ 

3. יציאה בסטייל, רוצים לשדרג תיק סטנדרטי או סל קש (זה יכול להיות גם תיק עם כתם בתחתית או הדפס לא מועדף..) הכינו גיגית טבילה עם צבע שמן (למתכת או עץ) טבלו את החפץ עד לאמצע באופן ישר ואחיד כך שיתקבל קו צבע ברור לכל האורך... רוצים באלכסון? גם אפשרי..

מתוך: http://www.spokanebrideblog.com/spokane-bride-blog/ 

בהצלחה!!

רעיונות לשיפוץ חפצים:

1. באמצעות סרטי תחרה ניתן להפוך עציצים פשוטים לייחודיים:

 

2. יש לכם מגש או כלי ישן שדורש שיפוץ? שימוש במפות ישנות או אטלס מתפרק ייתנו להם מראה קסום:

 

3. עדיין לא נמצא פתרון למחזור קופסאות שימורים.. אז למה שלא נעשה בהם שימוש חוזר, הוציאו את החלק העליון של הקופסא, שטפו ויבשו את הכלי, לאחר מכן תוכלו לצפות אותו בכל מיני ניירות יפים שאריות בדים או גזרי עיתונים:

 

4. עוד רעיון חביב למחזור כלים: זה יכול להיות בקבוק משקה מזכוכית או כלי קרמי שאתם לא אוהבים. יוצרים טקסטורה באמצעות דבק חם(נקודות, פסים, דגמיות פרחונית ועוד), לאחר שזו מתייבשת, מרססים את הכלי בצבע שמן המגיע כספרי והנה לכם ואזה עכשווית או כלי אחסון :

 

בהצלחה!!

*ביצעתם את הפעילות בבית? תשלחו לנו תמונה ותזכו בסדנא חינם

 

רעיונות לכנת שנות טובות:

1. שימוש בחצי תפוח כחותמת (גם על גבי נייר):

 

2.כל כך פשוט, להשתמש בשאריות בד יפות...

 

3. טביעות של כף היד, מדגיש את מימד הזמן. מתנה מכל המשפחה.

עכשיו שסבתא תנחש איזו יד של מי :)

 

4. קישור לסרטון המסביר כיצד לעשות תפוח מאוריגמי

 

מסדרים את החדר עם הילדים עם רעיונות יצירתיים:

חודש ראשון של החופש מאחורינו. וכבר מתחילות ההכנות לקראת שנת הלימודים. לקחת חופש מהעבודה להיות עם הילדים ואת מוצאת את עצמך ממיינת צעצועים ומסדרת ארונות.. הינה כמה רעיונות חביבים לפעילות יצירתית עם הילדים שגם ישמרו עליהם מעורבים ועסוקים וגם יעזרו לכם להכניס שינויים עיצוביים רעננים לחדר. מעשה ידייכם.

מסדרים את שולחן הכתיבה -אירגונית קיר ממוחזרת:

הזדמנות לעורר בילדים את חוש המחזור.

חומרים: לוח מגנטי, 6-9 קופסאות שימורים קטנות, חבילת מגנטים, מדבקות צבעוניות מרובעות, דבק מגע

1. אוספים קופסאות שימורים. מנקים ומייבשים

2. כעת ניתן לכסות את הדפס המוצר באמצעות צבע ספריי / צבעי אקריליק / הדבקת מדבקות /גזרי נייר (במקרה זה השתמשו בדבר יו נוזלי).

3. על כל קופסא הדביקו מדבקה עם תיאור התכולה המיועדת בחזית.

4. בצד האחורי של הקופסא, הדביקו מגנט באמצעות דבק מגע (מומלץ לא להסתמך על הדבק שמצורף למגנטים)

* שימו לב לכיוון המגנט.

כעת הציבו את הלוח במקום המתוכן באמצעות ברגים או מסמרים ועליו תתלו את הקופסאות החביבות.

 

מובייל אישי:

למה אישי? כי הוא מורכב מכל חלקי הצעצועים שנשארו בסוף בסוף אחרי שגמרת למיין את כל החדר. פקק של.., ראש של.. נעל של.. וכו'

למה לזרוק עם אפשר למחזר ואפילו יוצא משהו קסום..

חומרים:חוט ברזל או טבעת , חוט ריקמה או דייגים או שמשון, חלקי חפצים.

1. יוצרים טבעת בקוטר 30 ס"מ באמצעות חוט ברזל

2. מחברים לכל החפצים חוט באורך הרצוי, מומלץ לא יותר מ- 20 ס"מ. אפשר באורכים שונים אם רוצים.

3. מחברים את החפצים במרווחים שוווים (לא צפוף מידיי שלא יסתבכו זה בזה)

4. מחברים חוט (באורך 60 ס"מ) לטבעת כך שהוא חוצה אותה בדיוק באמצע ואליו מחברים חוט נוסף עם לולאה בקצה.

 

טאפט תבליטי:

חומרים: פרחים מלאכותיים, דבק יו נוזלי / מסקנטייפ צבעוני ומדליק

1. מפרידים את הפרחים ליח' בודדות. מקצרים במידת הצורך כדי שיהיה גבעול קצר יחסית. ניתן גם לפרק לגמרי את הפרחים מהגבעול ולמראה יותר שטוח.

2. על הריצפה יוצרים את הדיגמיות שאתם אוהבים, ואז מחברים לקיר באמצעות הדבק.

*במידה ובחרתם בדבק הנוזלי, יש להימנע מכמות גדולה של דבק. חשוב לשים דבק בעיקר באיזור עלי-הכותרת ולהחזיק את הפרח צמוד לקיר כמה שניות עד ליבוש חלקי.

 

 

פעילות יצירה חודשית- יולי  2012 // רעיונות לחופש הגדול:

החופש הגדול.... המון זמן עם הילדים. תחושה שזו ההזדמנות שלנו לעשות איתם את כל מה שלא הספקנו כל השנה, עם השיגרה ושיעורי הבית. ובכל זאת מדובר ב- 60 יום ארוכים וחמים.

לכן הכנתי בשבילכם תרמיל רעיונות שתוכלו לשלוף הכל עת.

צבעים בצורות:

חומרים: חב' צבעי פסטל, תבנית לקרח בצורות (לא יהיה ניתן להשתמש בתבנית למאכל לאחר השימוש), יום שמש חם.

1. שוברים עד כמה שניתן את צבעי הפסטל לחתיכות.

2. ממלאים את תבנית הקרח בצבעים.

* ניתן להכניס גוונים של אותו צבע לאותה תבנית לדוגמא: גוונים של ירוק.

3. מניחים את תבנית בשמש עד שמבחינים שהצבעים נמסו (זהירות זה חם)

4. מכניסים את התבנית בזהירות למקפיא, מחכים כשעה וחולצים.

מתוך: http://love-and-lollipops.blogspot.co.il/

תיק ספר:

חומרים: תיק ספר פשוט מבד קנווס, טושים לא מחיקים בגוונים שונים, לבד, דבק בד (גוטרמן)

1. מכניסים לתוך התיק דף A4 או עיתון מקופל. כדי למנוע מעבר את חומרים מצד אחת למשנהו.

2. מציירים מאמצעות עט כדורי את קווי המתאר על התיק וצובעים באמצעות הטושים.

3. ניתן לחתוך דוגמאות או אותיות מלבד ולהדביק על התיק. חשוב לוודא שיש דף מפריד (סעיף מס'1)

חוברת דימיון וצביעה:

חומרים: חב' פלסטרים, 4 דפים צבעוניים בגודל A4, מהדק

1. חותכים את הדפים לחצאיים.

2. עורמים אותם ומקפלים לשתיים ליצירת חוברת. מהדקים במרכז 2 סיכות.

3. מדביקים באופן אקראי פלסטרים בכל העמודים.

כעת הילדים יוכלו לדמיין כל פעם שהפלסטר הוא משהו אחר, בכך להשלים את התמונה באמצעות צבעים וכלי כתיבה.

רעיון נחמד גם ביום מחלה.

מתוך: http://love-and-lollipops.blogspot.co.il/

מחרוזת תירס:

פשוטו כמשמעו, ניתן לצור מחרוזת או צמיד מגרעיני תירס.

משתמשים בחוט ריקמה ומחט ורוקמים את הגרעינים בזה אחר זה.

 

תרנגול כף יד:

חומרים: דפים צבעוניים, נוצות, צבעים, מקלות ארטיק או שיפודים ועוד

מציירים את כף היד על נייר צבעוני (אפשר להשתמש בג'ורנל ישן), גוזרים לפי הצורה. על הדוגמא שנוצרה מדביקים את החומרים ליצירת תרנגול.

נסו למצוא חיות נוספות ושילחו לי תמונה..

מתוך: http://katherinemaries.com/

 

כיסויי לדרכון:

חומרים: מפת שעוונית שקופה לפי מטר, חוט ריקמה ומחט או מגהץ, טוש לא מחיק, סיכות תפירה, ציור של הילדים.

נוסעים חו"ל עם הילדים והם ממש מתרגשים. בקשו מהם לצייר ציור הקשור לנסיעה. הסבירו להם, כמובן, את המטרה בכדי שלא יהיו מופתעים כאשר תצטרכו לקפל או לחתוך אותו.

* מומלץ להכין את דף ציור בגודל המיועד, בשביל שלא תצטרכו לחתוך את הציור מידה.

1. העתיקו את צורת הדרכון על דף טיוטא. הוסיפו מכל צד שוליים (כמו כנפיים) ברוחב של כ- 4 ס"מ. גזרו את הצורה

2. כעת העתיקו את הצורה לשעוונית באמצעות טוש לא מחיק וגזרו.

3. הניחו את השעוונת על הדרכון וסמנו את הקיפול באמצעות סיכות תפירה. תפרו את הסימון באופן היוצר כיס לכל צד של הכריכה.

4. כעת הכניסו את ציור הילדים לתוך הכיס ואז הכניסו את הדרכון.

*זאת יכולה להיות גם כן מתנה חביבה לאבא, אמא, סבא או סבתא שטסים לחו"ל.

 

תומך ספרים בקלי קלות:

חומרים: חית צעצוע גדולה, 2 תומכי ספרים פשוטים, דבק מגע, צבע ספריי או צבע שמן, מסורית.

1. חותכים את החיה לשתיים מאמצעות מסורית ואם אין אז סכין מטבח משוננת.

2. מדביקים כל אחד מהחצאים על תומך ספרים.

3. ניתן לצבוע את התוצאה בצבע האחיד מה שנותן תחושה מקצועית ממש.

מתוך: http://www.madincrafts.com/

 

 

פעילות יצירה חודשית- מאי 2012

הקיץ כבר כאן ואיתו מגיע שוב החשק לחזור לטפח את הגינה. לרבים מאיתנו ישנן פינות בחצר הלוקות בחוסר חן כזה או אחר.

להלן הצעה פשוטה וזולה לשיפור פינה לא מטופלת, ממשק עם גדר השכנים ועוד.

אדנית קיר:

 

איך מכינים?

1. רכיבים: לבני בלוק בנייה מבטון רוחב 25 ס"מ, שקית מלט 5 ק"ג, שתילים (מומלץ מסוג נשפך), אדמה מדושנת לעציצים.

2. מנקים את הפינה הרצויה היטב במים מאדמה ועוד.

3. ראשית מתכננים את מיקום הלבנים. ניתן להניח לבנים במקומם ולראות אם הקומפוזיציה מוצאת חן. חשוב לייצר צורה הדומה לפירמידה: בסיס רחב והצורה הולכת ונהיית צרה יותר ויותר.

4. מכינים בכלי נפרד מלט לפי הוראות המצויות על השקית. המלט צריך להיות נוזלי אך סמיך ויציב.

5. מתחילים מהבסיס, מורחים מלט באמצעות שפכטל על האדמה או הרצפה שאליה נניח את הלבנים.

6. מניחים את השורה התחתונה של ה"פרמידה" על המלט תוך כדי שמורחים מעט מלט בין לבנה ללבנה, חשוב לנגב בעדינות את שאריות המלט בחזית ליצירת מראה אסטטי.

* בחיבור לאדמה מומלץ לחבר כמה מוטות ברזל קצרים בין החורים שבלבנים לקיבוע נוסף לקרקע.

7. כעת נוסיף את שאר השורות. בין לבנה ללבנה נמרח מלט להדבקתם.

* חשוב למרוח מלט גם על גב הלבנה להדבקת הלבנים לקיר התומך שמאחוריהם.

* שימו לב: בכל פעם שתניחו לבנה במאונך תיווצר אדנית, אם תרצו להכין אדניות רבות, מומלץ למלא את החלק שמחובר לקיר באדמה לחיזוק הייציבות של האדניות.

8. בתום בניית הקיר, מלאו את האדניות באדמה מדושנת המתאימה לשתילת עציצים.

9. שיתלו את העציצים במרווחים של כ- 20 ס"מ זה מזה.

* שימוש בשתילים נשפכים יכול לצור מראה של קיר פרחים ססגוני

בהצלחה!! *ביצעתם את הפעילות בבית? תשלחו לנו תמונה ותזכו בסדנא חינם(בהתאם לתקנון)

פעילות יצירה חודשית - אפריל 2012 

מפה ייחודית:

ציוד: בד כותנה מומלץ 100% כותנה / צבע בד (בקבוק קטן עד 60 מ"ל)/ מקלות אוזניים / עיתון

הוראות:

 1. פורסים את הבד על עיתון במשטח ישר , חשוב להימנע מקפלים או קיפולים. אם הבד גדול ניתן לפרוס מחצית ובתום היבוש לפרוס את המחצית השנייה.

 2. זולפים מעט צבע לכוס חד פעמית . באמצעות מקל אוזניים יוצרים נקודות צפופות על הבד . לקבלת מראה צבעוני ניתן להשתמש ביותר מגוון צבע אחד.

 3. מומלץ ליבש כ- 24 שעות או לפי הוראות יצרן הצבע שברשותכם.

* כדי לקבל מרקם "וואש", בין נטילה לנטילה של צבע , יש לנקד את הבד מס' פעמיים כך שחלק מהנקודות יצאו חזקות בצבען וחלק יצאו חלשות.

* מומלץ לתרגל לפני על שארית בד מיותרת או על סמרטוט ישן עד לקבלת המראה הרצוי.

מתוך: http://www.designsponge.com/ 

פעילות יצירה חודשית- מרץ 2012

צעיף אביבי:

הוראות: ההוראות ממוספרות בדומה למספור הצילומים.

 1. בוחרים חולפה ישנה או מוכתמת. גוזרים בקו ישר מתחת לבית השחי מקצה לקצה

 2. יוצרים פרנזים באמצעות חיתוכים אורכים של כ-10-15 ס"מ לעומק.

 3. מגלגלים מעט את הפרנזים ניתן גם להשחיל חרוז ולעשות קשר או רק קשר בקצוות הפרנזים

 4. כעת פותחים את החולצה ויוצרים מעיין גלגל ומלבישים על הצוואר.

נ.ב- מתאים גם לילדים וילדות עם חולצות בגודל שלהם.

מתוך: בלוג p.s i made this

 

bottom of page